İPhone’da Mesaj Bildirimleri Nasıl Gizlenir?

iPhone veya iPad’inizde başka birinden gelen mesaj bildirimlerini gizlemeniz gerekirse bunu nasıl yapacağınızı bu yazıda sizlere aktarıyoruz. İşte mesaj bildirimlerini gizlemenin yöntemi.

İPhone’larda mesaj bildirimlerini gizle

Ayarlar> Bildirimler’i açın ve kullandığınız mesajlaşma uygulamasını bulun. Ardından şu ayarları yapın.

  1. Bildirimlere izin ver: Bunu ayarı kapatarak mesaj bildirimlerini tamamen kapatabilirsiniz. Mesajları görmek için uygulamayı açmanız gerekecek.
  2. Uyarılar: İlk ayarı açık bırakıp uyarı seçeneklerinden dilediğinizi kapatabilirsiniz. Örneğin Kilitli ekran seçeneğini kaldırırsanız telefonunuzun tuş kilidi aktifken ekranda mesaj bildirimleri görünmez. Sadece Bildirim Merkezine baktığınızda mesajı görebilirsiniz.
  3. Ön izlemeleri Göster: Mesaj ön izlemelerini kapatmak iyi bir yöntemdir. Bu ayar sayesinde mesajın kimden geldiği görünse de mesajda ne yazdığı görünmeyecektir.
  4. Sesler: Uygulama için varsayılan uyarı sesini ve titreşimi devre dışı bırakmak için bu menüyü kullanabilirsiniz.

Yalnızca belirli bir kişiden gelen mesaj bildirimlerini gizlemek isteyebilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağı uygulamadan uygulamaya değişir. Ancak Apple Mesajlar’da nispeten basittir. Bildirimlerini gizlemek istediğiniz kişiden gelen bir mesajı açın. Ardından kişinin üstteki profil simgesine dokunun. Bilgi yazısına dokunun ve Uyarıları Gizle seçeneğini aktif yapın.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.