İPhone ve iPad’de Siri’nin sesi nasıl değiştirilir

Apple’ın iOS 14.5’teki en büyük değişikliklerden biri, varsayılan Siri sesini kaldırmasıdır . Aynı zamanda, farklı aksanlar ile birden fazla erkek ve kadın ses seçeneği de ekledi.

Siri, gelişmiş komut anlama, Sinirsel Metin Okuma ve diğer yeteneklerle ilk günlerinden beri çok sayıda zeka yükseltmesi aldı. Buna rağmen, VA 2011 lansmanından bu yana aynı sese sahip. İPhone veya iPad’inizde Siri’nin sesini nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Apple, Siri ayarları için yeni bir kategori oluşturdu. Ayarlar uygulamasını açtıktan sonra Siri ve Arama kategorsine dokunarak Siri ile ilgili tüm ayarları burada bulabilirsiniz.

Siri ve Arama’ya , ardından Siri Sesi’ne dokunun . Amerikan, Avustralya, İngiliz, Hint, İrlanda veya Güney Afrika aksanları arasından seçim yapabilirsiniz. Amerikan seçeneği size dört ses verir – iki erkek, iki kadın sunum – diğer varyantlar yalnızca iki ses sunar.

Varsayılan Siri dilini değiştirmek istiyorsanız , Siri ve Arama> Dil’e gidin. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda İngilizce varyant bulacaksınız. Şunu hatırlatmakta fayda var. Burada bahsedilen ayarlar henüz tam olarak ülkemizde aktif değil ancak zamanla aktif olacaktır.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.